Avocado Yağı Cildin Faydaları

Avocado Yağı Cildin Faydaları

E Vitamini başta olmak üzere çeşitli vitamin ve mineraller bakımından zengin olmasından ötürü kozmetik ürünleri içeriğinde de yer alan Avocado yağı cildin faydaları üzerinde bir hayli etkilidir. Çeşitli cilt rahatsızlıklarının engellenmesiyle birlikte çok daha sağlıklı bir yaşam sürülebilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte değişik cilt problemleri üzerinde kullanımı da görülebilmektedir.

Vitalizma Avakado Yağı Satın Almak İçin Tıklayınız

Avocado Yağı İçeriği

E Vitamini oranı çok yüksek olmasından ötürü çeşitli rahatsızlıkların giderilmesinde tercih edilen Avocado Yağı aynı zamanda A, C, B3 vitaminleri açısından da bir hayli zengindir. Bundan ötürü cilt tonunun dengelenmesi sağlanabilirken Omega 3 etkisi de bulunmaktadır. Aynı zamanda içerdiği mineral oranlarından dolayı da vücut fonksiyonlarının düzelmesi, hücre yenilenmesi gibi kazanımları olmaktadır.

Avocado Yağının Cilt Üzerindeki Etkileri:

  • A Vitamini etkisiyle ciltte pullanma oluşturan tüm rahatsızlıklara karşı kullanılabilmektedir. Sedef başta olmak üzere her türlü deri hastalıklarında söz sahibidir.
  • Egzama gibi cilt kuruluğu oluşturan hastalıkların tedavisinde de kullanımı bulunmaktadır.
  • Cilt lekelerinin giderilmesinde en etkili çözüm olmaktadır.
  • Kasların gevşemelerini sağlayarak cilt üzerindeki gözenekleri açabilme etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda cilt tonunun rahatsızlıklar sonrasında dengelenmesi de sağlanmaktadır.
  • Özellikle bayanlar tarafından kullanılan çeşitli kozmetik ürünlerinde bulunan bitki yağı sayesinde bacaklarda bulunan selülitlerin giderilmesi de mümkün olmaktadır.
  • Çok hassas ve yıpranmış olan derilerin iyileştirilmesini sağlayarak cildin güçlendirilmesi söz konusudur.
  • Kullanımıyla birlikte derinin çok altına inebilme özelliğine sahip Avocado Yağı cildin yaşlanması da önemli düzeyde engellemektedir.

Avocado Yağı Kullanımı Nasıl Olur?

Diğer doğal bitki yağlarından farklı olarak hoş bir kokuya sahip olan Avocado yağı masaj yöntemiyle deriye yedirilmektedir. Bundan dolayı önemli hususlar arasında doğru teknik kullanımları gelmekle birlikte aynı zamanda kullanım oranı da önem taşımaktadır. Masaj yapılarak çok az bir miktarda yağın tüm cilt üzerinde tesirli olabilmesi sağlanmaktadır. Çok daha yüksek etki gücü ise masaj süresinin arttırılması önerilmektedir. Liflerdeki tahribatın olmaması için çok hafif bir şekilde parmak uçlarının yardımıyla daireler çizerek yağın deriye yedirilmesi sağlanmaktadır.

Cilt Kuruluğuna Karşı Etki Gücü

Nemlendirme etkisini sağlayan doğal bitkiler kabul edilen Avocado yağı cildin faydaları açısından da benzersiz kazanımlar sunmaktadır. Günlük çok az bir kullanımı neticesinde cildin canlanması mümkün olurken yüksek yağlanmadan dolayı kapanan cilt gözenekleri de temizlenmektedir. Bu sayede hücrelerin yenilenmesi mümkün olurken önemli düzeyde bir gençleşme de sağlanmaktadır. Aynı zamanda kuruluk oluşumlarının tamamı giderilirken çok daha pürüzsüz bir cilt elde edilmektedir.

Gözaltı Morlukların Tedavisi

Çeşitli cilt rahatsızlıklarının tamamen giderilmesinde faydalı olan Avocado yağı göz altında meydana gelen şişlik, morarma gibi sorunların tedavisinde de etki gücü yüksek ürünler arasındadır. Göz çevresinin üzerinde hafif masaj teknikleriyle belirli periyotlarda uygulanmasıyla esnekliğin arttırılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bölgede oluşabilecek cilt kızarıklarıyla kırışıklıkların engellenmesi de mümkün hale gelmektedir. Her zaman için kullanımı bulunmakla birlikte günlük birkaç kez tüketilmesi de fayda getirmektedir.

Cilt Sorunlarında Avocado Kullanımları

Sedef, Egzama gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarıyla birlikte kuruluk, kırışıklık, kızarma, morarma gibi durumlarda etkili olan Avocado yağı cildin faydaları bakımından zenginlik sağlamaktadır. Bununla birlikte tek başına da kullanılabileceği gibi Çay Ağacı Yağı ile birlikte karışım yapıldıktan sonra da cilt sorunlarının giderilmesinde tüketilebilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir